HT Prva liga, Utakmice, Vijesti

Prva pobjeda, prvi bodovi za Cibaliju. Bartolovićeva momčad na domaćem je terenu svladala Rudeš 3:0 i nakon pet kola uspjela doći do bodova kojima se pomakla sa samog dna prvenstvene ljestvice.

Tijekom većeg dijela utakmice Vinkovčani su bili nešto bolja i konkretnija momčad te su više težili napadu, lakše dolazeći do prilika. Postigli su jedan pogodak u prvom poluvremenu i dva u drugom te zasluženo došli do pobjede.

Vinkovčani su hrabrije krenuli u dvoboj, prvu ozbiljnu prijetnju stvorili su preko Ivana Galića u 6. minuti čiji je odličan udarac obranio Dominik Picak. Vratar Rudeša morao je vrlo brzo ponovno reagirati kada je glavom pucao Tomislav Štrkalj.

Napadala je Cibalia i stvarala prilike što se isplatilo u 27. minuti. Hrvoje Plum je ubacio iz kornera na peterac, a lopta se od Markusa Pavića odbila u mrežu zagrebačke momčadi i donijela vodstvo Cibaliji. Ozbiljnije su prijetili domaćini i imali više prilika do kraja poluvremena, no bez novog pogotka.

Odmah na otvaranju nastavka najbolju priliku imao je Rudeš. S ruba kaznenog prostora pucao je Antonio Ivančić, ali samo pored gola. Još bolju priliku u 59. minuti imao je Tomislav Havojić, sjajno je utrčao u kazneni prostor i snažno opalio prema golu, ali je Ivan Brkić odbio loptu u korner.

Tražio je Rudeš izjednačujući pogodak, bio je konkretniji od domaćina prema naprijed, ali nije uspio svladati Brkića. Cibalia se u završnici više koncentrirala na obrambene zadatke i napad bazirala na kontre. U 82. minuti Vinkovčani su podebljali vodstvo, siguran je iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca bio Marko Pervan.

Potpuno su nervozni Rudešani ostali s igračem manje, Karlo Lulić je u samo nekoliko sekudni razmaka dobio dva žuta kartona zbog prigovora. Konačan rezultat Cibalia je postavila u sudačkoj nadoknadi, sjajnu akciju završio je Pervan i po drugi puta se upisao u strijelce.