HT Prva liga, Utakmice, Vijesti

Momčad Cibalije danas je gostovala u Rijeci kod istoimenog domaćina odakle se ipak vraća bez bodova.

Rijeka je bila momčad koja je preuzela inicijativu od samog početka, dok je sastav trenera Bartolovića strpljivo čekao svoju priliku kako bi iznenadio aktualnog prvaka. Obrana je dobro reagirala i zaustavljala domaće pokušaje, ali u 33. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Nakon gužve u šesnaestercu lopta stiže do Hebera, a on s desetak metara pronalazi put do mreže nemoćnog vratara Brkića.

Samo tri minute kasnije, glavni sudac susreta pokazao je na bijelu točku. Priliku je iskoristio sigurni izvođač Antonio Mirko Čolak, a 2:0 bio je rezultat s kojim se otišlo na predah.

U nastavak se ušlo nešto mirnije, bez konkretnijih prilika, ali do 59. minute kada domaćin postiže novi pogodak. Strijelac je bio Heber koji dobro reagira na ubačaj s desne strane i bez većih problema iz blizine pogađa za 3:0, a samo devet minuta kasnije postiže i svoj treći pogodak na susretu.

Peti pogodak domaćina postigao je bivši igrač Cibalije Jakov Puljić, a šest minuta prije isteka regularnog dijela susreta Ivan Galić postavlja konačnih 5:1.

Sada nam slijedi reprezentativna stanka, a onda i tri uzastopna prvenstvena susreta u Vinkovcima – s Lokomotivom, Interom i Dinamom.

HNK Rijeka – HNK Cibalia 5:1

Strijelci: 1:0 Heber(33′), 2:0 Čolak 11m(36′), 3:0 Heber(59′), 4:0 Heber(68′) 5:0 Puljić(79′), 5:1 Galić(84′)

HNK Cibalia: Brkić, Rubić(od 69. Tomašević), Soldo, Ikić, Karamarko, Muženjak, Mrdeša(od 61. Vojković), Plum, Kordić(od 46. Miličević), Galić, Barišić
Trener: Mladen Bartolović